باکتری روده ای نوزادان و آلرژی غذایی
9 بهمن

باکتری روده ای نوزادان و آلرژی غذایی

  • نویسنده: admin
  • بازدید: 70
با توجه به تحقیقات اخیر، باکتری های روده یا میکروبیای روده در نوزادان نقش مهمی در حفاظت از آلرژی های غذایی دارند. باکتری روده ای نوزادان چگونه عمل می کند؟

باکتری روده ای نوزادان و آلرژی غذایی

وقتی دانشمندان میکروب های روده، نوزادان سالم را به بدن موش های بدون باکتری وارد کردند ، آن ها بعد از خوردن شیر گاو واکنش آلرژیکی از خود نشان ندادند. در مقابل، زمانی که موش های فاقد باکتری، باکتری روده نوزادانی را که به شیر گاو آلرژی داشتند دریافت کردند، آن ها نیز واکنش های آلرژیک به شیر گاو نشان دادند. بنابراین تا حدودی وظیفه باکتری روده ای نوزادان مشخص شد. آلرژی به شیر گاو از شایع ترین آلرژی های غذایی در دوران کودکی است. محققان، که یافته های خود را در مجله Nature Medicine گزارش می دهند، همچنین یک باکتری روده را شناسایی کردند که از پاسخ های آلرژیک به مواد غذایی جلوگیری می کند. دکتر کری ران ناگلر، استاد آلرژی غذایی در دانشگاه شیکاگو در ایلینوی، می گوید: "ما می توانیم یک رابطه علی را تعریف کنیم که نشان می دهد که میکروبیای روده می تواند به خودی خود مشخص کند که آیا بدن پاسخ آلرژیک به مواد غذایی داشته باشد یا خیر."

آلرژی غذایی و شیوع آن

واکنش های آلرژیک زمانی اتفاق می افتد که سیستم ایمنی بدن به شدت به مواد خارجی یا آلرژن هایی واکنش نشان می دهد. برخی از مواد رایج که باعث ایجاد واکنش های آلرژیک می شوند عبارتند از: گردو و انواع خاصی از مواد غذایی. اگرچه اکثر واکنش ها شدید نیستند، اما وقتی که شدید هستند، می توانند به دلیل استرس زیاد و تغییر در گردش خون و تنفس، خطرناک باشند. شیر گاو، تخم مرغ، بادام زمینی، سویا، گندم و آجیل بعضی از مواد غذایی هستند که اغلب باعث پاسخ های آلرژیک در کودکان می شوند. غذاهایی که به سبب پاسخ های آلرژیک در بزرگسالان می شوند عبارتند از ماهی، صدف ، بادام زمینی و آجیل. در دوران کودکی، اکثر آلرژی های غذایی در 2 سال اول زندگی ایجاد می شود، شیوع آلرژی غذایی در افرادی که سن آنها 17 سالگی است، در ایالات متحده آمریکا رو به افزایش است. بطوری که تعداد آن ها در سال های 2009-2011 به 5.1 درصد افزایش یافته است.

میکروب های روده، سلامتی و بیماری

با سطحی در حدود 250-400 متر مربع، دستگاه گوارش و روده، یکی از بزرگترین رابط های بین بدن انسان و محیط بیرونی است. در طول عمر انسان حدود 60 تن مواد غذایی از طریق روده انتقال پیدا می کند. این مقدار شامل مقدار و انواع زیادی میکروارگانیسم هاست که می تواند تهدید قابل توجهی برای سلامت روده باشد. بیش از هزاران سال، روده انسان و کلنی های گسترده ای از میکروب هایی که در آن زندگی می کنند - به طور کلی میکروبوتا روده نامیده می شوند - همگی یک رابطه پیچیده ای را ایجاد کرده اند که از هر دو طرف سود می برد. در نتیجه این ارتباط طولانی، میکروب های روده شروع به ایفای نقش کلیدی در سلامت و بیماری های میزبان انسانی کرده اند. به عنوان مثال، آن ها به هضم مواد غذایی، انرژی برداشت، محافظت در برابر بیماری ها و کنترل ایمنی کمک می کنند. با این حال، عدم تعادل در ترکیب میکروب های روده می تواند توابع حیاتی را مختل کند، که ممکن است موجب بیماری یا ناتوانی و ضعف سیستم ایمنی بدن شود. دانشمندان ارتباط بین میکروب های روده و بیماری هایی که نه تنها روده، بلکه سایر قسمت های بدن را تحت تاثیر قرار می دهند، کشف کرده اند. به عنوان مثال، باکتری های روده می توانند خاصیت ضد سرطانی برای کبد داشته باشند. دانشمندان به موش ها غذای نوزادان را دادند برای این که اطمینان حاصل کنند که باکتری ها مواد مغذی مشابه ی داشته باشند. هنگامی که آن ها شیر گاو را به موش هایی که باکتری های روده ای را از شیرخواران با حساسیت شیردریافت کرده بودند، امکان بروز آنافیلاکسی، که یک بیماری ترسناک و خطرناک است بیشتر شد. این بیماری همچنین در تیم دیگر که روی موش های بدون باکتری روده ای کار می کرد نیز نتیجه مشابه ی داشت. در انتها، موش های بدون باکتری روده ای که باکتری های روده را از نوزادان بدون آلرژی شیر گاو دریافت کرده بودند، واکنش شدیدی هنگام استفاده از شیر گاو نداشتند.

نتیجه تحقیق نشان می دهد که می توان از میکروبیوم سالم محصولات متابولیک برای تولید داروهایی استفاده کرد که بدن را از آلرژی غذایی محافظت می کنند." برای مطالعات بیشتر در ارتباط با مقالات متنوع در مورد مسائل و مطالب پزشکی و در ارتباط با باکتری های روده ای نوزادان ، مکمل های بدنسازی و .. می توانید به قسمت وبلاگ داروخانه آنلاین ایزی دارو مراجعه نمایید.


منبع: Prof. Cathryn R. Nagler, Ph.Dhttps www.medicalnewstoday.com

با آرزوی سلامتی روز افزون; تیم مشاوره پزشکی ایزی دارو

ارسال نظر