آیا خواب بیش از حد خطر بیماری های قلبی و مرگ را افزایش میدهد؟
17 آذر

آیا خواب بیش از حد خطر بیماری های قلبی و مرگ را افزایش میدهد؟

  • نویسنده: admin
  • بازدید: 38

مطالعات اخیر نشان می دهد خواب بیش از حد معمول در بزرگسالان، خطر ابتلا به بیماری های قلبی و مرگ را افزایش می دهند.


به گزارش CNN، محققان دادههای مربوط به 117 هزار بزرگسال بین 35 تا 70 ساله را در 21 کشور را برای مدت ​​نزدیک به هشت سال مورد بررسی قرار دادند. درصد بیماریهای قلبی (مانند سکته مغزی یا نارسایی قلبی) و مرگ در میان افرادی که 6 تا 8 ساعت خواب شبانه داشتند، 7.8 ، 8.4 در میان کسانی که از 8 تا 9 ساعت خواب داشتند 8.4و 14.8 در میان کسانی که 10 ساعت یا بیشتر خواب شبانه داشتند.

طبق تحقیقات Chuangshi Wang، McMaster و Peking Union College of Medicine در چین، درصد ابتلا به بیماری های قلبی یا سکته مغزی بین افرادی که بیشتر از حد توصیه شده میخوابند ، 9.4 به ازای هر 1000 یا 9 درصد بیشتر از افرادی بود که خواب 6 تا 8 ساعت در شبانه رو تجربه میکردند.

دانشمندان بر این باورند که افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و مرگ در افرادی که بیش از حد میخوابند، ممکن است به علت مشکلات بهداشت و سلامت این افراد باشد که موجبات خواب بیشتر این افراد را فراهم میاورد.

نویسنده مقاله منتشر شده در نشریه اروپایی قلب به تاریخ 5 دسامبر به این نکته نیز اشاره میکند که حالت تهوع و استفراغ در روز در میان کسانی که بیش از شش ساعت در شب خوابیدند، و نه در میان کسانی که خواب کمتری داشتند، افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و مرگ را پیش رو داشته است.جولی وارد، پرستار ارشد قلبی در بنیاد قلب انگلیس که درباره این مطالعه گفت: "با وجودی که یافته های این تحقیق بسیار جالب توجه است، علل بیماری های قلبی و مرگ در این افراد را به طور قطع ثابت نمیکند."

Francesco Cappuccio استاد پزشکی قلب و عروق و اپیدمیولوژی، دانشگاه ووریک، U.K. در گزارشی به CNN گفت: "در واقع این خواب طولانی نیست که باعث مرگ و یا بیماری میشود، اما میتوان گفت سلامت ضعیف موجب افزایش خواب می شود"

منبع: WebMD News from HealthDay


با آرزوی سلامتی روز افزون; تیم مشاوره پزشکی ایزی دارو

ارسال نظر