درمان با پزشکی استئوپاتی (D.O) چیست؟
22 آبان

درمان با پزشکی استئوپاتی (D.O) چیست؟

  • نویسنده: admin
  • بازدید: 61

پزشکان استئوپاتی می توانند داروها را تجویز کنند، بیماران را به بیمارستان ها بفرستند، همه آزمایشات تشخیصی و درمان های پزشکی که MD استفاده می کنند، سفارش دهند. پزشکان استئوپاتی حدود پنج درصد کل جمعیت پزشکان ایالات متحده را تشکیل می دهند.

شما به احتمال زیاد متوجه اختلاف بین روش درمان بین دکتر استئوپاتی (D.O) در مقایسه با یک پزشک (M.D)  نخواهید شد. به این دلیل که برنامه آموزش مدارس پزشکی استیوپاتیک (DO) در آمریکا تقریباً با مدارس پزشکی آلوپاتیک (MD) یکسان است. پزشکان استیوپاتی و همچنین پزشکان متخصص در زمینه های مختلف پزشکی مانند جراحی، پوست، پزشکی داخلی، متخصص گوارش و غیره، و تمام امتیازات که پزشکان دارند. آنها می توانند داروها را تجویز کنند، بیماران را به بیمارستان ها بفرستند، همه آزمایشات تشخیصی و درمان های پزشکی که MD استفاده می کنند، سفارش دهند. پزشکان استئوپاتی حدود پنج درصد کل جمعیت پزشکان ایالات متحده را تشکیل می دهند.


اصول پزشکی استئوپاتی بر ۴ اصل زیر استوار است:

-          فرد یک واحد یکپارچه از بدن، ذهن، و روح می‌باشد

-          بدن فرد قابلیت خودتنظیمی، خود درمانی، و حفظ  سلامتی خود را دارد

-          ساختار اعضا و کارکرد آنها متقابلاً به هم وابسته‌اند

-          درمان درست با توجه به درک اصل یکپارچگی بدن، خود تنظیمی، و ارتباط متقابل بین ساختار اعضای بدن با کارکرد آنهاست.

در نتیجه پزشکان استیوپاتی به شدت با حذف علایم ظاهری بیماریو تجویز مکرر دارو یا جراحی زود هنگام مخالف بوده و به دنبال کشف ریشه بیماری هستند. این پزشکان با روش‌های دستکاری OMM قادر به درمان بسیاری از مشکلات رایج از قبیل دردهای استخوانی، ماهیچهای، میگرنی، و تورمی بدون نیاز به جراحی و دارو می‌باشند.

تاریخ علم استئوپاتی مربوط به سال 1874 میشود یعنی زمانی که دکتر اندرو تیلور روی دستکاری سیستم اسکلتی عضلانی برای بهبود و ارتقای سلامت تمرکز کرده بود. امروزه تکنیک های دستکاری او در مدارس پزشکی پوکی استخوان آموزش داده می شود. با وجود این، تنها 10 درصد از این پزشکان از تکنیک های دستکاری دکتر اندرو تیلور به عنوان روش قطعی درمان استفاه میکنند.

دکتر ویل اشاره میکند که او طرفدار تکنیک های دستکاری استئوپاتیک (OMT)، به ویژه در درمان جمجمه است. به نظر او این روش برای طیف گسترده ای از مشکلات، از سردرد تا بیش فعالی در کودکان، چرخه خواب و آسم بکار گرفته میشود. این کار از طریق فشار بسیار ملایم دست ها بر سر اعمال میشود. هدف از اینکار رهاسازی محدودیت های استخوان های جمجمه  و  کمک به بهبود ریتم های ظریف و طبیعی سیستم عصبی مرکزی ست.

اگر فرد به طور خاص به دنبال درمان از طریق تکنیک های دستکاری نباشد، تغییر زیادی بین مراقبت های پزشکی یک پزشک M.D و D.O وجود نخواهد داشت. البته مد نظر داشته باشید که استئوپاتی را با کایروپراکتیک اشتباه نگیرید. اگرچه هر دو این علوم از تکنیک های دستکاری استفاده می کنند، پزشکان کایروپراکتیک آموزش های متفاوتی میبینند. زیرا کایروپزکتیک  علم شناخت مفاصل بدن، به ویژه ستون فقرات و هماهنگ کردن آن ها جهت درمان بیماران است .


منبع: Andrew Weil, M.D  


با آرزوی سلامتی روز افزون; تیم مشاوره پزشکی ایزی دارو


ارسال نظر