مو وخواص روغن نارگیل
18 آبان

مو وخواص روغن نارگیل

  • نویسنده: admin
  • بازدید: 766

روغن نارگیل و خاصیت جادویی آن

روغن نارگیل غنی از کربوهیدرات ها، ویتامین ها و مواد معدنی است که برای فولیکول مو مناسب است. روغن نارگیل جهت جلوگیری از ریزش مو و ترمیم موهای آسیب دیده توصیه میشود. همچنین اسیدهای چرب مختلف موجود در روغن نارگیل به عنوان یک عامل ضد شوره قوی عمل می کنند.

برخی از ترکیبات پیشرو در روغن نارگیل اثرات فوق العاده ای بر سلامت مو دارد. روغن نارگیل غنی از کربوهیدرات ها، ویتامین ها و مواد معدنی است که برای بدن، و در نهایت برای فولیکول مو مناسب است.
روغن نارگیل هزاران سال برای مو استفاده شده است و نتایج بسیار موثری در رشد مو،، بافت مو، وضعیت و زخیم سازی آن نشان داده شده است. برخی از اجزای موجود در روغن نارگیل همچنین موها را قوی کرده و از اثرات پیری زودرس، مانند طاسی و ریزش مو جلوگیری می کند.
روغن نارگیل می تواند برای انواع مختلف مو مفید باشد. بهترین موضوع در مورد مزایای روغن نارگیل این است که قادر به حل چندین مشکل به صورت همزمان است. صرفنظر از حل مشکل خشکی مو ، روغن نارگیل مو را به طریقی تغذیه میکند که بسیاری از محصولات نمی توانند. بهترین مساله در مورد روغن نارگیل این است که کاملا طبیعی ست.

ترکیب های مختلف روغن نارگیل:

بهترین فرمولاسیون طبیعی روغن نارگیل می تواند بنا به نوع مصرف و دلیل مصرف متفاوت باشد. برای مثال یکی از ترکیب هایی که در دنیای امروز مورد استقبال گرفته مخلوط جوشانده برگ های گل مریمی و روغن نارگیل است. این مخلوط روی پوست سر مالیده میشود تا علاوه بر ایجاد موهای سالم از ریزش موی سر جلوگیری کند. از ترکیب های دیگر روغن نارگیل میتوان به مخلوط روغن نارگیل و آب آهک اشاره کرد که گفته میشود برایتقویت و استحکام مو و پیشگیری از ریزش مو موثر است.

روغن نارگیل و موهای آسیب دیده:

یکی دیگر از استفاده های مهم روغن نارگیل تاثیر فوق العاده ای ست که بر موهای آسیب دیده دارد. آسیب مو میتواند ناشی از رنگ کردن، صاف کردن، فر کردن، حرارت دادن یا موارد دیگری باشد. روغن نارگیل غنی از اسید لوریک است به راحتی درون شفت مو و فولیکول نفوذ می کند.از این جهت این روغن برای مراقبت از مو قبل از شستشو و یا پس از شستشو استفاده می شود.

استفاده از روغن نارگیل در فصول گرم و سرد:

روغن نارگیل همچنین برای حالت دادن به مو بسیار مناسب است زیرا در برابر حرارت ذوب می شود و در برابر سرما براحتی سرد میشود.
در تابستان، روغن نارگیل را میتوان برای خنک کردن پوست سر و جلوگیری آن از آفتاب سوختگی استفاده کرد. روغن نارگیل دارای ظرفیت حفظ رطوبت بالا است نسبت به تبخیر بسیار پایدار است که این خاصیت به نرمی مو و جلوگیری از شکنندگی آن کمک میکند.

روغن نارگیل و شوره سر:

یکی دیگر از مزایای روغن نارگیل، اثرات قابل توجه آن بر شوره سر است. اسیدهای چرب مختلف موجود در روغن نارگیل به عنوان عامل ضد شوره قوی عمل می کنند و از هر شامپوی ضد شوره در بازار مفید ترند. استفاده منظم از روغن نارگیل می تواند به از بین بردن شوره سر برای همیشه کمک کند.

منبع : www.diamondherbs.com

با آرزوی سلامتی روز افزون; تیم مشاوره پزشکی داروخانه آنلاین ایزی داروتگ ها :

ارسال نظر