عوامل موثر در بارداری
11 خرداد

عوامل موثر در بارداری

  • نویسنده: admin
  • بازدید: 687

احتمال بارداری دریک ماه جاری چقدر است؟ برای اکثر زوج هایی که برای فرزند آوری تلاش می کنند، شانس زن برای بارداری 15 الی 25 درصد درهر ماه است. عواملی چون: سن بارداری، نظم چرخه قاعدگی، تعداد رابطه جنسی و بیماری های خاص شانس بارداری را تحت تاثیر قرار میدهند.

اگر به آوردن فرزند فکر میکنید، احتمالا سوال شما این است که که چقدر طول می کشد باردار شوید، چه زمانی رابطه جنسی داشته باشید و احتمال بارداری شما چقدر است پاسخ به سوالات خود را در اینجا پیدا کنید:

سوال رایج زنان این است که احتمال بارداری من در یک ماه جاری چقدر است؟ برای اکثر زوج هایی که برای آوردن فرزند تلاش میکنند، شانس زن برای بارداری 15 الی 25 درصد در هر ماه است.. شانس بارداری شما را تحت تاثیر قرار دهد: موارد زیر عواملی هستند که می توانند شانس بارداری شما را تحت تاثیر قرار دهند:


سن: بعد از 30 سالگی، شانس حاملگی کم میشود و به همین ترتیب با افزایش سن و در 40 سالگی به شدت کاهش می یابد.


چرخه قاعدگی نامنظم: داشتن چرخه قاعدگی نامنظم محاسبه زمانی که شما تخمک گذاری می کنید را مشکل میکند. بدین ترتیب زمان مناسب برای داشتن رابطه جنسی را دشوار میکند.


تعداد رابطه جنسی: هر چه رابطه جنسی کمتر باشد احتمال حاملگی در ماه پایین می آید. اگر بعد از یک سال تلاش برای بارداری باردار نشوید، احتمالا شانس بارداری شما پایین است. بهتر است در مورد آزمایشهای ناباروری زن و مرد با دکتر خود صحبت کنید.


بیماری یا شرایط خاص پزشکی: برخی بیماری ها یا استفاده از داروهای خاص نیز می تونند بر حاملگی تاثیر بگذارد، که در اینصورت مشورت با پزشک متخصص قبل و در طول بارداری توصیه میشود.


ترجمه شده از www.webmd.com


با آرزوی سلامتی روز افزون; تیم مشاوره پزشکی ایزی دارو

ارسال نظر