توصیه های متخصصان جهت مراقبت پوست در فصل گرما
24 خرداد

توصیه های متخصصان جهت مراقبت پوست در فصل گرما

  • نویسنده: admin
  • بازدید: 42

متخصصان پوست تابستان ها را در زیر همان خورشید مانند بقیه ما می گذرانند ، اما برخلاف بسیاری از ما پوست آنها جوان و درخشنده و در تمام فصول از سلامت ظاهری برخوردار است. باید به خاطر داشته باسید که پوست زیبا و سالم نیازمند نگهداری و توجه همیشگی ست. حتی متخصصان پوست نیز باید برای داشتن پوست سالم و به حداقل رساندن آسیب آفتاب در ماه های تابستان ، بیشتر تلاش کنند. هوای گرم تمام مشکلات و سؤالات مربوط به مراقبت از پوست را به همراه دارد ، "آیا واقعاً مجبور هستم تمام وقت از پوست مراقبت کنم؟ آیا واقعا ضد آفتاب انقدر مهم است؟ من همیشه جوش میزنم ربطی ندارد چه ضد آفتابی استفاده کنم!


 عمر آبراهام ، متخصص پوست و پزشک بالینی در جراحی زیبایی و پوستی شیکاگو می گوید: "باید یک روال سرسختانه برای همه فصول و همه شرایط آب و هوایی قابل اجرا باشد." "به این ترتیب که ممکن است هنگام انتقال از زمستان به تابستان برخی روال ها اندکی تغییر در نظر گرفته شود. از نظر وی بهترین روتین هایی پوستی برای داشتن پوستی سالم در فصل گرما عبارتند از:


1. روال مراقبت از پوست را سبک کنید

اگر در تابستان به کت زمستانی نیازی ندارید، چرا پوست شما به یک کرم سنگین احتیاج داشته باشد؟! آبراهام  می گوید: " به بیماران یادآوری می کنم که دقیقاً مانند کمد لباس آنها ، در تابستان روال مراقبت از پوست آنها سبک تر میشود.  گرما و رطوبت تابستان به این معنی است که می توانید فعلا یک ماده پاک کننده سنگین و روغنی را با یک گزینه سبک تر عوض کنید.

 

2. از یک مرطوب کننده دو منظوره استفاده کنید

آبراهام توصیه میکند برای تابستان از ضد آفتابی استفاده کنید که خاصیت مرطوب کنندگی هم دارد. وی می گوید: "یک محصول با مرطوب کنندگی سبک و SPF 30 یا بالاتر برای بیشتر افراد با انواع پوست مناسب استاو ادامه میدهد که مرطوب کننده های ضخیم و روغنی و سپس استفاده از ضد آفتاب می توانند منجر به گرفتگی منافذ ، التهاب و آکنه شوند. به خصوص اگر پوست مستعد آکنه یا روغنی دارید. مرطوب کردن پوست را فعلا فراموش کرده و با استفاده از یک محصول ترکیبی مرطوب کننده و SPF به حفظ پاکیزگی پوست خود کمک کنید.


3. مرطوب کردن پوست خود را فراموش نکنید

آن لایه اضافی عرق روی صورت شما در تابستان به عنوان مرطوب کننده حساب نمی شود. نوا گرینفیلد، متخصص پوست و مدیر پزشکی گروه پوستی Schweiger در بروکلین نیویورک می گوید: "علیرغم هوا گرم و مرطوب، پوست همچنان باید مرطوب شود." حتی اگر پوست شما چرب است، بهتر است با یک مرطوب کننده جذب شونده آنرا پاکسازی کنید.

 

به گفته آریل اوستد، متخصص پوست و جراح پوست و مو در شهر نیویورک "مرطوب کننده ها مانند یک لایه پوستی ، بیرونی ترین لایه شما را از پوست محافظت می کنند و از آلاینده های مضر و مواد شیمیایی محافظت می کنند و از تحریک بیشتر یا خشکی پوست جلوگیری می کنند." در اینجاست که مرطوب کننده ترکیبی با SPF یک بافت سبک وزن روی پوست تشکیل داده وسبب میشود که لایه بیرونی تغذیه شود بدون اینکه احساس سنگینی روی پوست ایجاد شود.


4. از سرم ویتامین C استفاده کنید

آبراهام می گوید: "ویتامین C در تمام سال عالی است، اما از همه مهم تر این است که در تابستان استفاده شود." ویتامین C به جلوگیری از التهاب و بهبود ظاهر خطوط ریز کمک می کند وهمچنین می تواند به تولید کلاژن کمک کند. میتوانید چند قطره از آنرا بین پاک کننده و مرطوب کننده استفاده کنید.

 

5. یک مرحله مراقبت از پوست برای لایه برداری اضافه کنید

متخصصان پوست اغلب به ما یادآوری می کنند که بیش از حد به لایه برداری پوست نپردازیم. اما روتین ها در تابستان کمی عوض میشود و بهتر است، بویژه اگر پوست روغنی دارید، لایه برداری را در برنامه هفتگی خود بگنجانید. آبراهام پیشنهاد میدهد، به جای اینکه از لایه بردارهای قوی استفاده کنید بهتر است لایه بردارهای سبک را در تعداد روزهای بیشتر هفته استفاده کنید. آریل اوستد در این رابطه، استفاده از پدهای آلفا هیدروکسی اسید (AHA) را توصیه می کند که منافذ مسدود شده را باز کرده و روغن هایی را که منجر به بروز آکنه در پوست می شوند را از بین میبرد. به علاوه این محصول سبب آرامش پوست های حساس وملتهب تابستانی میشود.


6. مدت حمام گرفتن خود را کاهش دهید

در روزهای گرم تابستانی عادت داریم در طول روز حداقل یکبار یا بیشتر دوش بگیریم. آبراهام توصیه می کند دوش های تابستانی باید کوتاه و در حدود چهار تا پنج دقیقه باشد. وی می گوید: "حمام بیش از حد یا دوش گرفتن در آب بسیار گرم ، می تواند منجر به خشک شدن بیش از حد پوست شما شود که خود سبب التهاب و حتی اگزما در تابستان میشود."


7. اطمینان حاصل کنید که تمام لوازم آرایش شما غیر کومدوژنیک باشند

نگاهی دقیق به برچسب های محصول آرایش خود بیندازید و فقط مواردی که غیرکودوژنیک یا غیر کومدون زا هستند را استفاده کنید. این یک کلمه جالب برای محصولی است که بدون مواد مسدود کننده منافذ ساخته شده است. گرینفیلددر این رابطه اضافه میکند که به خصوص در طول تابستان، به بیماران خود توصیه می کند که از لوازم آرایشی استفاده کنند که منافذ پوست آنها را مسدود نکند.  یعنی گزینه هایی مانند ضد آفتاب پودری و پنکیک اصلا مناسب این فصل نیستند.


8. در سایه بمانید

همه متخصصان پوست توصیه می کنند که افراد باید در تابستان از لباس های ضد آفتاب ، کلاه های پهن و عینک آفتابی در آفتاب استفاده کنند.این بدان معنا نیست که هر لحظه در تابستان لباس آستین بلند بپوشید، اما مراقب باشید که تا حد ممکن بدن خود را در معرض نور خورشید قرار ندهید.


9. آبرسانی را فراموش نکنید

اوستد می گوید: "هیدراتاسیون همیشه برای پوست ما مهم است ، اما در تابستان حیاتی ست." روزانه نوشیدن هشت لیوان آب را هدف خود قرار دهید. هیدراتاسیون همچنین می تواند به بهبودی پوست پس از آفتاب سوختگی کمک کند.


10. SPF ، SPF ، SPF

و اما به عنوان نکته آخر، مهمترین واساسی ترین روتین مراقبت روزانه در تابستان را تکرار میکنیم: "لطفا از ضد آفتاب استفاده کنید". تمامی متخصصان پوست استفاده از ضد آفتاب از SPF 30 یا بالاتر را برای انواع پوست توصیه می کنند. ضد آفتاب برای دست ، پا ، گوش و لب را فراموش نکنید. آبراهام اضافه میکند : "این نکته نیز حائز اهمیت است که ضد آفتاب باید هر دو ساعت یک بار تمدید شود ، بنابراین در تابستان حتماً یک ضد آفتاب اضافی همراه خود داشته باشید".

ارسال نظر