کمر درد و راه‌های درمان آن
10 خرداد

کمر درد و راه‌های درمان آن

  • نویسنده: admin
  • بازدید: 38

شاید فرد هنگام بلند کردن چیزی سنگین، به روش اشتباه خم شده و کمر درد بگیرد. همچنین امکان دارد سبک زندگی فرد سبب کمر درد مداوم  او شود. در برخی موارد حتی کمر درد فرد به علت یک بیماری دژنراسیون مانند آرتروز میباشد. علت هر چه باشد ، هنگامی که کمردرد دارید ، تشخیص علت  و در نتیجه درمان آن کاری سخت و زمانبر است. 

علت کمردرد هر چه که باشد ، بعضی از روشها می توانند برای درمان آن موثر واقع شوند. 

حرکات کششی ملایم انجام دهید.

طب سوزنی را در نظر بگیرید.

فضای کاری خود را تغییر دهید، آن میتواند صندلی و یا میز کار شما باشد. و یا حتی اگر کار شما فیزیکی ست شاید بهتر باشد از وسایل به طریقی دیگر استفاده کنید.

برای سلامتی استخوان ها خود تغذیه مغذی و سالم را پیش بگیرید.

محل خواب خود را مطابق با نیازهای بدنتان آماده کنید، میتوانید برای تغییر تشک و یا خوشخواب با پزشک خود مشورت کنید. سعی کنید خواب کافی داشته باشید. 

یوگا را امتحان کنید.


کمپرس سرد یا کمپرس گرم؟ کدام بهتر است؟

استادیار فیزیوتراپی در دانشکده پزشکی دانشگاه مریلند می گوید: یخ در 24 تا 48 ساعت اول پس از آسیب دیدگی بهترین است زیرا باعث کاهش التهاب می شود. او می گوید: "گرچه گرما احساس خوبی دارد زیرا به رفع درد کمک می کند و به آرامش عضلات کمک می کند ، اما گرما در واقع روندهای التهابی را تحت الشعاع قرار می دهد." بعد از 48 ساعت می توانید در صورت تمایل محل را گرم کنید. میتوانید از گرما و یا برعکس از یخ استفاده کنید. اما بهتر است بعد از گذشت حدود 20 دقیقه آنرا برداشته و به پوست خود استراحت دهید. اگر درد همچنان ادامه دارد، به پزشک مراجعه کنید.

ریچتر می گوید: "ستون فقرات ما مانند بقیه اجزا بدن ما هستند و باید حرکت داده شوند." کارهای روزانه خود را ادامه دهید. تختها را درست کنید ، به محل کار بروید ،یاده روی کنید. وقتی احساس بهتری پیدا کردید ، تمرینات هوازی منظم مانند شنا ، دوچرخه سواری و پیاده روی می تواند شما و کمر شما را سالم کند. فقط یاد داشته باشی که در استفاده از آن زیاده روی نکنید. 


چه ورزش هایی برای درد کمر مناسب هستند؟

قوی باشید. پس از کاهش درد کمر، می توانید با کار با عضلات پشتی، از جمله عضلات فیله کمر، از آسیب قسمتهای بعدی کمر جلوگیری کنید. ریچتر می گوید: "این عضلات به شما در حفظ وضعیت مناسب و تراز ستون فقرات کمک می کنند." داشتن عضلات قوی لگن ، پهلو و شکم نیز به شما قدرت بیشتری می دهد. از انجام تمرینات شکم خودداری کنید، زیرا آنها در واقع می توانند فشار بیشتری به پشت شما وارد کنند و آسیب بیشتری وارد کنند.

به  ارگونومیک بدن فکر کنید. فضای کاری خود را به گونه ای طراحی کنید که دیگر نیازی به جابجایی مانیتور و یا بالا پایین کردن ارتفاع صندلی نداشته باشید. همه چیز را قبل از شروع روز کاری تنظیم و در بهترین و راحتترین حالت ممکن برای کار کردن قرار دهید. همچنین میتوانید از یک میز کوچک صندلی استفاده کنید که از کمر شما پشتیبانی می کند و به شما این امکان را می دهد تا کف پای خود را روی آن قرار دهید. 


ارتباط وزن با کمر درد

وزن خود را در نظر داشته باشید. اگر اضافه وزن دارید، خود آن عاملی جهت درد پشت شماست. هنگام بلند کردن اجسام سنگین مراقب باشید و هرگز از کمر خم نشوید. در عوض ، از زانو خم شوید و اجسام را بلند کنید.


بهترین کفش برای کمر درد

کفش پاشنه بلند نپوشید پاشنه های بلند میتوانند فشار بیشتری به پشت شما ایجاد کنند.کفش هایی که پاشنه آنها بیشتر از یک اینچ است، باعث بروز مشکلات زیادی در بدن می‌شوند. کفش پاشنه بلند علاوه بر ستون فقرات به کف پا، زانو و مفصل ران نیز آسیب می‌زند. کفش‌های کاملاً تخت به اندازه کفش های پاشنه بلند خطرناک هستند زیرا به اندازه کافی از کف پا حمایت نمیکنند و کل بدن را درگیر می‌کنند. بهترین راه استفاده از کفش های طبی و مشورت با پزشک برای انتخاب بهترین کفش مناسب با وضعیت فیزیکی شماست.


با آرزوی سلامتی روز افزون; تیم مشاوره پزشکی ایزی دارو


ارسال نظر