راهی برای جلوگیری از کرونا وجود دارد؟
24 اسفند

راهی برای جلوگیری از کرونا وجود دارد؟

  • نویسنده: admin
  • بازدید: 41

در حال حاضر هیچ واکسنی برای جلوگیری از بیماری کروناویروس 2019 (COVID-19) وجود ندارد. بهترین راه برای پیشگیری از بیماری جلوگیری از قرار گرفتن در معرض این ویروس است. با این حال ، به عنوان یادآوری ، CDC همیشه اقدامات پیشگیرانه روزمره را برای کمک به جلوگیری از شیوع بیماری های تنفسی ، از جمله توصیه می کند:در حال حاضر هیچ واکسنی برای جلوگیری از بیماری کروناویروس 2019 (COVID-19) وجود ندارد. بهترین راه برای پیشگیری از بیماری جلوگیری از قرار گرفتن در معرض این ویروس است. با این حال ، به عنوان یادآوری ، CDC همیشه اقدامات پیشگیرانه روزمره را برای کمک به جلوگیری از شیوع بیماری های تنفسی ، از جمله توصیه می کند:


از تماس نزدیک با افرادی که مریض هستند خودداری کنید.

از لمس کردن چشم ، بینی و دهان خودداری کنید.

وقتی بیمار هستید در خانه بمانید.

در هنگام سرفه یا عطسه دهان و بینی خود را با یک دستمال بپوشانید ، سپس دستمال را درون سطل زباله بیندازید.

با استفاده از اسپری ضدعفونی کننده خانگی ، مرتباً اشیاء و سطوح لمس شده را تمیز و ضد عفونی کنید


هیچ درمان ضد ویروسی خاصی برای COVID-19 توصیه نشده است. در موارد حاد افراد مبتلا به COVID-19 برای کمک به تسکین علائم باید از مراقبت های حمایتی بیمارستانی استفاده کنند. 


توصیه هایی برای مسافرت و جابجایی های بین المللی

WHO  سازمان بهداشت جهانی، در مورد اعمال محدودیت های مسافرت یا تجارت با کشورهایی که شیوع COVID-19 را تجربه میکنند توصیه های جدی دارد.


به طور کلی شواهد نشان می دهد که محدود کردن حرکت مردم و کالاها در مواقع اضطراری بهداشت عمومی در اکثر مواقع بی اثر است و ممکن است منابع را از سایر مداخلات منحرف کند. علاوه بر این ، محدودیت ها ممکن است کمک و پشتیبانی فنی لازم را مختل کند، ممکن است مشاغل را مختل کرده و اثرات اقتصادی و اجتماعی منفی بر کشورهای آسیب دیده بگذارد. با این وجود، در برخی شرایط ، اقداماتی که باعث محدود شدن حرکت افراد می شود ، ممکن است به طور موقت مفید واقع شود.

افرادی که فکر می کنند ممکن است در معرض COVID-19 قرار داشته باشند باید فوراً با ارائه دهنده گان خدمات درمانی خود تماس بگیرند. هر چند در بسیاری از موارد ترس و خود بیمار پنداری سبب هجوم افراد به اورژانس ها و مراکز درمانی شده و نتیجه ای جز نابسامانی بدنبال نخواهد داشت. بنابراین توصیه میشود، در صورت مشاهده علائم اولیه بیماری نسبت به آرامش روحی و مطلع ساختن مراجع زیربط بکوشید چرا که مراجعه غیر ضروری به مراکز بهداشتی تنها سبب به هم ریختگی بیشتر آنها خواهد شد.


سفر و جابجایی که به طور چشمگیری در ترافیک بین المللی دخالت می کنند ، فقط در ابتدای شیوع بیماری قابل توجیه است ، زیرا ممکن است کشورها بتوانند حتی اگر تنها چند روز فرصت داشته باشند ، به سرعت اقدامات آمادگی مؤثر را انجام دهند. محدودیت ها ی ترافیک باید مبتنی بر ارزیابی دقیق ریسک باشد،و  متناسب با ریسک بهداشت عمومی ، در کوتاه مدت و در صورت تحول اوضاع مرتبا مورد بررسی قرار گیرد.ارسال نظر