میگرن چیست؟
15 بهمن

میگرن چیست؟

  • نویسنده: admin
  • بازدید: 42
بنا به اسناد بنیاد تحقیقات میگرن، میگرن یکی از شایع ترین بیماری های جهان است. میگرن می تواند از کودکان در سنین پایین تا بزرگسالان و کهنسالان شایع باشد. 

طبق بنیاد تحقیقات میگرن تقریبا 12 درصد از مردم از سردردهای میگرنی رنج می برند. سردردهای میگرنی فقط یک سردرد شدید نیست. میگرن بخشی از یک بیماری عصبی است و اغلب علائم دیگری از جمله: حالت تهوع استفراغ، سوزن سوزن شدن یا بی حسی در دست یا پا، تغییرات بصری حساسیت به صدا ، حساسیت به نور و بو

میگرن می تواند ناتوان کننده و یک بیماری مزمن باشد که زندگی فرد را تحت تأثیر قرار دهد. داروهای مختلف زیادی برای درمان و جلوگیری از میگرن وجود دارد. اما برخی از افراد ترجیح می دهند از درمان های طبیعی به عنوان گزینه جایگزین یا مکمل درمان پزشکی استفاده کنند.

درمان های طبیعی برای میگرن وجود دارد که افراد ممکن است بخواهند آنها را امتحان کنند: طب سوزنی میتواند به تسکین برخی از علائم میگرنی کمک کند. طب سوزنی شامل اعمال فشار به قسمتهای خاصی از بدن است. اعتقاد بر این است که تحریک نقاط خاص بدن از این طریق باعث کاهش فشار عضلات و کاهش درد می شود. یک نقطه فشار محبوب نقطه LI-4در فضای بین پایه انگشت شست و انگشت اشاره گر است.

درمان های پیشنهادی برای میگرن:  


پک آب سرد را امتحان کنید

اگر میگرن دارید ، یک بسته سرد را روی پیشانی خود قرار دهید. مکعب های یخ پیچیده شده در یک حوله ، یک کیسه نخود یخ زده یا حتی یک دوش سرد ممکن است درد را کاهش دهد. پک را به مدت 15 دقیقه روی سر خود نگه دارید  سپس 15 دقیقه استراحت کنید.


 از کمپرس آب گرم استفاده کنید

در برخی موارد کمپرس آب گرم  درمان کننده است. اگر سردرد تنشی دارید ، یک کمپرس آب گرم  را روی گردن یا پشت سر خود قرار دهید. اگر سردرد سینوسی دارید ، پارچه ای گرم را به محلی که صدمه دیده است نگاه دارید. دوش گرم هم میتواند ثمر بخش باشد.


با آزاد کردن قسمت های دردناک از درد آنها بکاهید

ستفاده از کلاه ، پیشانی بند ، یا حتی عینک شنا که خیلی تنگ است میتواند سبب درد شود. در یک مطالعه، زنانی که شروع به شل بستن موهای خود کردند،دیدند که سردرد آنها ناپدید شد.


نور چراغها را کم کنید

نور زیاد و یا نوری که سوسو میزند، که حتی میتواند از صفحه کامپیوتر شما باشد، باعث سردردهای میگرنی میشود. اگر مستعد اینگونه سردردها هستید، در طول روز پنجره ها را با پرده بپوشانید. عینک آفتابی را در فضای بیرون استفاده کنید. همچنین پیشنهاد میشود، صفحه های ضد تابش را به رایانه خود اضافه کنید و از لامپ های فلورسنت طیف روز در لامپ های خود استفاده کنید.


جویدن آدامس را کنار بگذارید

جویدن آدامس نه تنها به فک شما بلکه به سر شما آسیب می رساند. در مورد جویدن ناخن ها ، لب ها، قسمت داخلی یا گونه هایتان یا اشیا نیز همین مسئله صادق است. از خوردن غذاهای ترد و چسبنده خودداری کنید و حتما از غذاهای نرم و کوچک استفاده کنید. اگر شب ها دندان قروچه دارید، از دندانپزشک خود در مورد محافظت از دندان هایتان سوال کنید. این میتواند سردردهای اولیه صبح شما را کاهش دهد.


مقداری کافئین مصرف کنید

مقداری چای ، قهوه یا چیزی با کمی کافئین در آن میل کنید. اگر کافئین را به اندازه و به موقع بنوشید، می تواند درد سردرد را کاهش دهد. همچنین داروهای بدون نسخه ضد درد مانند استامینوفن نیز کمک کننده هستند. به یاد داشته باشید، نوشیدن زیاد کافئین می تواند سردردهای خاص خود را ایجاد کند.


ارسال نظر