نکات مهم و مکمل های قبل از بارداری
6 آبان

نکات مهم و مکمل های قبل از بارداری

  • نویسنده: admin
  • بازدید: 29

خانم هایی که قصد دارند در آینده ای نزدیک باردار شوند باید قبل از شروع بارداری به مصرف مکمل های بارداری بپردازند. از نظر متخصصان این امر بهترین زمان برای شروع مصرف مکمل ها 3 تا 6 ماه قبل از بارداری ست. این مکمل ها بخصوص برای خانم هایی که از قرص های ضدبارداری استفاده میکنند اهمیت دارد. بر طبق نظر کارشناسان بعد از مصرف قرص های ضدبارداری بهتر است برای چندین ماه از روش های دیگر پیشگیری از بارداری استفاده شود و با قطع استفاده از قرص های ضدبارداری مصرف مکمل های تغذیه ای شروع شده وآمادگی برای بارداری بالا رود. 


رژیم غذایی سالم

 استفاده از رژیم غذایی سالم و استفاده از مکمل های مولتی ویتامین ذخایر ریز مغذی ها را بالا میبرد. استفاده حد مجاز هر یک از ویتامین ها و مواد معدنی مسئله مهمی ست که نباید نادیده گرفته شود. برای مثال مصرف اسید فولیک حداقل 2 ماه قبل از بارداری خطر ابتلا نوزاد به نواقص لوله عصبی را به شدت کاهش میدهد. یا استفاده بیش از حد مجاز ویتامین E قبل و در حین بارداری احتمال خونریزی خانم باردار را افزایش میدهد. از آنجائیکه ویتامین E در مواد غذایی مختلف مانند تخمه آفتابگردان، جوانه گندم، سیب زمینی وجود دارد استفاده مجزا این ویتامین قبل از بارداری توصیه نمیشود. 

بنابراین، آشنایی با اصول تغذیه متعادل، هم در زندگی شخصی فرد و هم در دوران بارداری اهمیت زیادی دارد. در دوران بارداری سلامت مادر و جنین به هم گره خورده و در صورتیکه مواد مغذی به اندازه کافی و در طول دوره های مختلف بارداری به جنین نرسد عواقب جبران ناپذیری بدنبال خواهد داشت. 


کنترل وزن و BMI

کنترل وزن و داشتن BMI مناسب از دیگر عواملی ست که باید قبل از بارداری مورد بررسی قرار بگیرد. چاقی زیاد باعث بارداری خطرناک و پر ریسک خواهد شد. کاهش وزن در دوران بارداری بسیار مشکل و عواقب خود را بدنبال خواهد داشت بنابراین موضوع تعادل وزن باید از قبل از بارداری حل شود.    

از آنجا که چاقی عوامل مختلف دارد برای رسیدن به وزن متعادل ابتدا باید عامل چاقی بررسی و شناسایی شود و سپس با تغذیه، ورزش و در برخی مواد دارو اقدام به کاهش وزن نمود. 

از طرفی دیگر لاغری هم باعث اختلال در بارداری خواهد شد. افراد بسایر لاغر نمیتوانند مواد مغذی کافی را در اختیار جنین قرار دهند و ریسک حاملگی پرخطر را بدنبال دارند. با بررسی و مشاوره با پزشک و دریافت کالری های مورد نیاز میتوان راهی برای رسید به وزن مطلوب پیدا کرد. در بسیاری از موارد متخصصان هرم غذایی USDA را برای رسیدن به وزن متعادل پیشنهاد میدهند. روش BMI هم روشی استاندارد برای محاسبه وزن مطلوب محسوب میشود. عدد BMI که عدد شاخص توده بدنی فرد میباشد بر اساس قد و وزن فرد قابل اندازه گیری میباشد. عدد BMI پایینتر از 18.5 لاغر و عدد BMI بالاتر از 30 چاق محسوب میشود. بر اساس نظر متخصصان عدد مورد قبول BMI برای بارداری 18.5 الی 24.5 میباشد که فرد باید برای 3 ماه متدوام قبل از بارداری در این رنج BMI قرار داشته باشد. 


مصرف اسید فولیک قبل از بارداری

فولیک اسید ((folid acid نوعی از ویتامین B میباشد که در بدن انسان تاثیرات زیادی دارد. ازمهمترین ویتامین های قبل از بارداری میتوان به فولیک اسید اشاره کرد که نقش مهمی در جلوگیری از مشکلات مغزی و عصبی جنین دارد. مقدار روزانه این ماده برای خانم های در سن باروری 400 میکروگرم است. کمبود اسید فولیک خطرات جدی چون تولد نوزاد نورس، رشد ناکافی جنین در رحم، شکاف لب و کام و وزن پایین نوزاد به همراه خواهد داشت. از مصرف بیش از اندازه اسید فولیک چیزی گزارش نشده است زیرا مقدار اضافی آن بصورت خودکار از بدن دفع میشود. 

از منابع غذایی که حاوی اسید فولیک هستند میتوان از برنج، سبوس، سویا، اسفناج، کدو تنبل، عدس، شلغم و مارچوبه نام برد.


مصرف ویتامین C قبل از بارداری

این ویتامین که هم برای خانم ها و هم برای اقایان بسیار مهم است برای خانم ها قبل از بارداری باعث افزایش ترشح هورمون ها و در آقایان باعث افزایش تعداد و حرکت اسپرم میشود. ویتامین C دی ان ای اسپرم را تقویت کرده و از اختلالات کروموزومی در جنینی جلوگیری میکند. از منابع غذایی حاوی ویتامین C میتوان به توت فرنگی، کلم بروکلی، کیوی، اسفناج، گوجه فرنگی و سبزیجان اشاره کرد. 


مصرف ویتامین E قبل از بارداری

میزان مجاز ویتامین E برای بارداری مانند میزان مجاز آن برای افراد بزرگسال 15 میلیگرم در روز میباشد. این ویتامین مانند یک آنتی اکسیدان عالی در بدن فرد باردار ایفای نقش میکند و در تنظیم دوران تخمک گذاری نقش بسزایی دارد. مصرف ویتامین ای قبل از بارداری خونرسانی به رحم را آسان کرده و احتمال لانه گزینی تخمک بارور شده را بالا میبرد. از منابع غنی از ویتامین E میتوان به انبه، اسفناج، کیوی، پسته، فنوق، بادام و تخمه آفتابگردان اشاره کرد. 


مصرف ویتامین B12 قبل از بارداری

ویتامین B12 از ویتامین های ضروری دوران قبل از بارداری میباشد این ویتایمن محلول در آب میباشد و در فراورده های حبیوانی به وفور پیدا میشود. مصرف این ویتامین به تشکیل سلول های قرمز خون در زنان باردار و سیستم عصبی انها کمک میکند. این ویتامین همچنین به افزایش تعداد اسپرم در آقایان کمک میکد. در زنانی که زیاد فست فود میخورند و یا سیگار مصرف میکنند کمبود ویتامین B12 بیشتر مشهود است. 

ویتامین B12 ویتامینی محلول در آب است که س2س2صدر حالت طبیعی در فراورده‌ها و محصولات حیوانی مانند پنیر و گوشت و تخم مرغ و شیر و غیره بافت می شود. کمبود ویتامین B12 عوارضی چون اختلال در سیستم متابولیک نوزاد را بدنبال خواهد داشت. این ویتامین در مواد غذایی چون میگو، پنیر، شیر، گوشت قرمز و ماست وجود دارد.


مصرف ویتامین B6 قبل از بارداری

ویتامین B6 از ویتامین هایی ست که با تنظیم پرولاکتین در چرخه تخمک گذاری خانم ها نقش بسزایی ایفا میکند. این ویتامین بر تعادل قند بدن نیز تاثیرگذار است. همچنین به بهبود مشکلات ویار در بانوان باردار نیزی کمک میکند. منابع غذایی ویتامن B6 عبارتند از: کرفس، سیب زمین، میوه خشک، اسفناج، نخود، لوبیا چیتی، موز و چغندر.


با آرزوی سلامتی روز افزون; تیم مشاوره پزشکی ایزی دارو


ارسال نظر