درمان ناتوانی جنسی با داروهای گیاهی
2 تیر

درمان ناتوانی جنسی با داروهای گیاهی

  • نویسنده: admin
  • بازدید: 68

گرچه به نظر میرسد ناتوانی جنسی بیشتر مربوط به مردان میانسال یا کهنسال میباشد، اما این مشکل در جوانان نیز دیده میشود. بر اساس آمار بهداشت جهانی 10 الی 15 میلیون مرد در آمریکا درگیر مشکلات مربوط به ناتوانی جنسی میباشند. تعریف ناتوانی جنسی:

ناتوانی جنسی(Impotence) به معنای عدم توانایی در Erection یا عدم توانایی در نگه داشتن Erection است که با کاهش میل جنسی همراه است.

ناتوانی جنسی باعث افسردگی،استرس و تضیف اعتماد به نفس میشود. 


دلایل بروز ناتوانی جنسی


معالجات

داروهایی چون داروهای زخم معده، سرطان پروستات، طاسی،افسردگی و فشارخون که برای رفع درمان برخی بیماری ها مصرف میشوند خود دارای عوارض جانبی هستند که ناتوانی جنسی، انزال زودرس، و یا عدم نعوظ از جمله آن عوارض هستند. 

استعمال دخانیات، مشروبات الکلی و داروهای مخدر

سیگار بعنوان یکی از عوامل ابتلا به ناتوانی جنسی شناخته شده است. مشروبات الکلی، داروهای مخدر، و همچنین سیگار تاثیر منفی در سلامت جنسی فرد دارند. بر اساس تحقیقات تقریبا تمامی افرادی که کوکائین مصرف میکرده اند دچار مشکلاتی چون عدم نعوظ و انزال زودرس شده اند.


مشکلات هورمونی

بر اساس تحقیقات انجام شده عدم توازن هورمون ها در میانسالی یا کهنسالی سبب مشکلاتی چون عدم نعوظ، زود انزالی، و یا انزال زودرس خواهد شد. در واقع کمبود تستوسترون مشکلات مختلف جنسی را بهمراه خواهد داشت. 


بیماری ها

بیماریهای کلیوی، دیابت، فشار خون بالا، اختلالات غدد، نیز میتوانند عامل ناتوانی جنسی در فرد باشند.  طبق تحقیقات پزشکی ۷۰ درصد از ناتوانی های جنسی از عواقب ابتلای افراد به دیابت، بیماری های کلیه، سفت شدگی بافت ها، اختلالات غدد، بیماریهای آوندی، فشار خون بالا و همچنین بیماری های اعصاب می باشد. حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد افراد مبتلا به دیابت دچار مشکلات ناتوانی جنسی نیز هستند. خود ناتوانی جنسی میتواند نشانه بیماری جدی تری در فرد باشد، که به همین دلیل توصیه میشود در این موارد با پزشک متخصص مشورت شود.


سبک زندگی و اختلالات عاطفی و مشکلات روانی

 طبق تحقیقات انجام شده حدود ۱۰ الی ۲۰ درصد از ناتوانی های جنسی در اثربرخی مشکلات روانی، افسردگی، استرس و اضطراب است. در اینگونه موارد فرد از نظر جسمی هیچ مشکلی نداشته و وجود مشکلات و اختلالات روانی مانع از ایجاد یک رابطه سالم جنسی فرد میشود. اینگونه مشکلات موقتی بوده و در صورتیکه خلا عاطفی یا روانی برطرف شود مشکل ناتوانی جنسی نیز رفع خواهد شد. هر چند در مواردی که مشکلات روانی عمیق و پایه ای باشند مراجعه به پزشک متخصص برای رفع این مشکلات عاطفی ضروری بنظ میرسد.  


پیشگیری از ناتوانی جنسی


تغذیه مناسب، پرهیز از رژیم غذایی پرچرب، فعالیت ورزشی منظم، عدم استعمال دخانیات و عدم استفاده از مشروبات الکلی، انجام آزمایشات سالانه قند خون، فشار خون و چربی خون برای بررسی هر چه سریعتر مشکل و درمان به موقع پیشنهاد میشود.


درمان:


درمان دارویی

درمان طبیعی و گیاهی

طب سوزنی

عصاره Panax Ginseng

آب انار

مکمل رژیمی Yohimbe

تغییرات سبک زندگی


داروهای گیاهی موجود در بازار ایران:


قرص آفرودیت:

حاوی:عصاره گیاهان خارخسک،زنجبیل،زعفران،دارچین

منع مصرف:بارداری

کاربرد:بهبود تمایلات جنسی /قابل استفاده برای بانوان و آقایان

مصرف:روزی 3 بار بعد غذا استفاده شود

مکانیسم اثر: آفرودیت تمایلات ( ج ن س ی ) را افزایش داده و از ( ا ن ز ا ل ) های زودرس نیز جلوگیری میکند. بر اساس مطالعات  مواد موجود در خارخاسک موجب افزایش تعداد ( ا س پ ر م ) میشود و می تواند در بیمارانی که به علت کمبود ( ا س پ ر م ) مشکلات عقیمی دارند مورد استفاده قرار گیرد. بر اساس مطالعات عصاره این گیاه عمر و حرکت  ( ا س پ ر م ) را بالا میبرد. ساپونین نیز سبب افزایش میزان هورمون LH شده و از این طریق میزان تستوسترون را افزایش می دهد. تحقیقات ثابت کرده خارخاسک موجود در این دارو موجب افزایش تمایلات ( ج ن س ی ) در زنان و همچنینمحرک  فرآیند اوولاسیون است.


کپسول پاورگل:

حاوی:عصاره گیاهان سبل،جینسینگ،دامیانا،ژل رویال،املاح روی،سلنیوم،ویتامین E،C،یوهیمبین

منع مصرف:زنان،بیماران کلیوی،افراد مبتلا به اختلالات روانی

کاربرد:تقویت توان جنسی در آقایان

مصرف:دو بار در روز(یک کپسول در طول روز/یک کپسول یک ساعت قبل نزدیکی استفاده شود)

مکانیسم اثر: بر اساس مطالعات ترکیب یوهمبین موجب تقویت و جلوگیری از ناتوانی (ج ن س ی) شده  و با اثر گشاد کننده عروق موجب افزایش خون در بافت های اسفنجی ناحیه تناسلی شده و نهایتا ایجاد ( ن ع و ظ ) می شود.

ژل رویال خاصیت انرژی زایی قوی دارد و اثر زیادی در افزایش توانایی ( ج ن س ی ) میگذارد. طبق مطالعات انجام شده برگ های گیاه دامیانا دارای اثر بارز تحریک ( ج ن س ی ) بوده و از زمان های دور به عنوان یک افزایش دهنده توانایی ( ج ن س ی ) مورد استفاده قرار میگرفته است. 


کپسول روجنسینگ:

حاوی:عصاره جینسینگ

کاربرد:درمان مشکل نعوذ و تقویت میل جنسی در مردان

مصرف: مصرف این دارو روزی 2 بار/هربار 2 کپسول میان روز و عصر/با معده خالی استفاده شود

توضیحات: این کپسول برای افزایش سلامت و افزایش توان فیزیکی و ذهنی استفاده می شود.ترکیبات آن مقاومت طبیعی بدن را موجب میشود همچنین این کپسول  بدون اثرات سو، اثر مثبتی در نرمال کردن وضعیت بدن و مغز دارد. گیاه جینسینگ به صورت خوراکی جهت  تقویت‌ عمومی و رفع ضعف عمومی بدن و ضعف ( ج ن س ی ) و هنگام کاهش توان فکری، فیزیکی جهت تمرکز و انجام کار مورد استفاده قرار میگیرد.

بر اساس تحقیقات اثر بخشی جینسینگ در بیماران، نشان داد که حداقل در هشتاد درصد بیماران ( ن ع و ظ ) بادوامی ایجاد شده است. همچنین ثابت شده که جینسینگ تعداد ( ا س پ ر م ) را نیز افرایش می دهد.


کپسول جینسانا 30 و 100 عددی:

حاوی:عصاره جینسینگ

کاربرد:افزایش قدرت جنسی

هشدار:در صورت مصرف دیگوکسین و وارفارین با پزشک مشورت شود.

مصرف:روزانه دو کپسول/همراه صبحانه/به مدت 1 ماه استفاده شود

توضیحات: جینسانا داری عصاره استاندارد شده G115 می باشد که از ریشه گیاه جینسینگ بدست آمده انرژی مناسبی را برای فرد فراهم می آورد. درواقع جینسانا با جذب اکسیژن توسط سلول ها موجب افزایش تولید انرزی شده و می تواند با تأثیر روی سیستم اعصاب مرکزی کاهش استرس و تنش در فرد را بدنبال دارد.


منابع:

1. https://www.healthline.com/health/erectile-dysfunction/

2. https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/erectile-dysfunction/


با آرزوی سلامتی روز افزون; تیم مشاوره پزشکی ایزی دارو


ارسال نظر