بستن پنجره
تولید اولین واکسن کوئید 19
24 آبان ماه 1399

شرکت آلمانی BioNTech و غول دارویی ایالات متحده Pfizer روز دوشنبه با انتشار بیانیه مطبوعاتی اعلام کردند که واکسن تولیدی مشترک آنها در آزمایش های مهم مرحله 3 فراتر از انتظارات عمل کرده و عملکردی 90٪ درصدی در جلوگیری از بیماری دارد.

با این حال ، کمبود مجموعه داده های کامل از آزمایش های در حال انجام ، این سوال را که آیا واکسن برای مبتلایان به عفونت موثر واقع شود یا خیر را بی پاسخ گذاشته است.

اوگور شاهین ، مدیر اجرایی BioNTech در اولین مصاحبه خود به گاردین گفت که خوش بین است. شاهین در تماس زوم از خانه خود در ماینتس گفت: "اگر این سوال مطرح شود كه آیا این واكسن میتواند پاندمیک را متوقف کند ، جواب من این است: بله

او همچنین ادامه داد، تا قبل از زمان آشکار شدن نتایج آزمایش در روز دوشنبه ، او مطمئن نبود که آیا این واکسن به اندازه کافی سیستم ایمنی بدن انسان را تحریک می کند یا خیر. او گفته بود: "این احتمال وجود دارد که ویروس واقعاً مورد هدف واکسن قرار نگیرد و به سلول ها راه پیدا کند و همچنان مردم را بیمار کند" اما اکنون او مطمئن است که این واکسن می تواند ویروس کوئید 19 را شکست دهد.

BioNTech ، شرکتی است که در سال 2008 توسط دانشمندان آلمانی و زوج متاهل Şahin و lemzlem Türeci تاسیس شد ، و همچنین کریستوف هوبر ، انکولوژیست اتریشی ، به آنها پیوست.

او همچنین ادامه داد اقدامات سریع نظارتی به روند تولید سریع واکسن کمک شایانی کرد. واکسنی که باید طی چندین سال تولید میشد ظرف 10 ماه تولید شد. تصور کنین برای اینکه یک شهر را دور بزنید حداقل به یک نصفه روز نیاز دارید زیرا همه جا ترافیک هست، اما برای پروژه ما خیابان ها را خالی کردند و ما سرعت گرفتیم.

Şahin گفت ، عملکرد این واکسن دربرار کرونا به بهترین شکل ممکن است. در واقع، این واکسن مانع دسترسی Covid-19 به سلولهای فرد می شود. اما حتی اگر ویروس موفق به یافتن راهی برای ورود به بدن شود ، سلولهای T واکسن آنها را خرد کرده و از بین می برند. ما سیستم ایمنی بدن را به خوبی آموزش داده ایم تا این حرکت دفاعی را به انجام برساند. اکنون می دانیم که ویروس نمی تواند در برابر این مکانیسم ها از خود دفاع کند و از بین میرود.

وی گفت که برای درک اینکه آیا واکسن سطوح مختلف محافظتی را برای گروه های سنی مختلف فراهم می کند، حدود سه هفته زمان لازم داریم. شاهین همچنین اظهار امیدواری کرد که کسانی که این واکسن را دریافت کرده اند و از طریق دو تزریق از ناحیه بازو به فاصله سه هفته انجام شده اند ، حداقل به مدت یک سال از ویروس کرونا در امان خواهند بود.

همانطور که اخبار مثبت واکسن Pfizer در اوایل هفته جاری وارد بازارهای مالی شد ، قیمت سهام یک نمایش خارق العاده را به نمایش گذاشت. بسیاری از مردم با امید دستیابی سریع به واکسن کرونا، شروع به رزرو هتل های خود در سایر کشورها و تفریحات مختلف شدند. بسیاری مردم از وب سایت های ایرلاین های هوایی هجوم برده و درخواست خرید های اینترنتی کردند.

بسیاری از شرکت های عضو سهام بدون هیچ درگیری و یا توضیح بیشتر برای خریداران شاهد افزایش سهام خود در بازار بورس شدند. شرکتی که اولین واکسن Covid-19 را تولید کرده و آزمایش های بالینی میان دوره ای را با موفقیت پشت سر گذاشته ، اطمینان دارد که این واکسن می تواند جلوی ویروس را گرفته، و به این بیماری همه گیر جهان در سال 2020 پایان دهد.

به اشتراک بگذارید
aa
Sorry, your browser does not support inline SVG.
جزئیات سفارش
وضعیت سفارش
هزینه نهایی سفارش
محصولات انتخاب شده
توضیحات ثبت شده