بستن پنجره
موج دوم ویروس کرونا
12 مهر ماه 1399

 بهترین روش پیشگیری و کاهش سرعت انتقال ، آگاهی کافی از ویروس COVID-19 ، بیماری ناشی از آن و نحوه انتشار آن است.  با شستن دستها یا استفاده مکرر از مالش الکل و عدم لمس صورت ، از خود و دیگران در برابر عفونت محافظت کنید.

 ویروس COVID-19 در هنگام سرفه یا عطسه فرد آلوده ، عمدتا از طریق قطرات بزاق یا ترشح از بینی پخش می شود.بنابراین مهم است که آداب تنفسی را انجام دهید.


چه زمانی واکسن ویروس کرونا آماده خواهد شد ؟

واکسن ها به طور معمول قبل از مراجعه به کلینیک به سالها تحقیق و آزمایش نیاز دارند ، اما دانشمندان برای تولید واکسن کروناویروس ایمن و مؤثر تا سال آینده مسابقه می دهند.  محققان در حال آزمایش 35 واکسن در آزمایشات بالینی بر روی انسان هستند و حداقل 88 واکسن بالینی در حیوانات تحت بررسی های فعال قرار دارند. 

بیش از 150 واکسن کرونا ویروس در سراسر جهان در حال توسعه هستند و  تلاش های متعددی در جهت دستیابی به این امر انجام شده است ، از جمله ابتکار عمل دولت وارپد سرعت دولت آمریكا ، كه 10 میلیارد دلار تعهد كرده است و قصد دارد تا ژانویه 2021 ، 300 میلیون دوز واكسن ایمنی كروناویروس ایمن و مؤثر را تهیه و تحویل دهد.  با هماهنگی تلاش های جهانی برای تولید واکسن ، با هدف تحویل دو میلیارد دوز تا پایان سال 2021.


برای انجام این کار ، برخی از واکسن ها از ویروس کرونا استفاده می کنند ، اما در یک حالت کشته یا ضعیف.  برخی دیگر تنها بخشی از ویروس را استفاده می کنند ، پروتئین یا قطعه ای.  برخی پروتئین های کروناویروس را به ویروس متفاوتی منتقل می کنند که بعید به نظر می رسد باعث بیماری یا حتی ناتوان از آن شود.  سرانجام ، برخی واکسنهای در حال توسعه به استقرار تکه های مواد ژنتیکی کروناویروس وابسته هستند ، بنابراین سلولهای ما می توانند پروتئین های کروناویروس مورد نیاز برای تحریک سیستم ایمنی بدن را بطور موقت تولید کنند.


واکسن ها به چه صورت مورد آزمایش قرار می گیرند؟

 در مرحله 1 آزمایش بالینی ، واکسن به گروه کوچکی از افراد داده می شود تا امنیت آن را بی خطر بدانند و درباره پاسخ ایمنی بدن که تحریک می شود اطلاعات بیشتری کسب کنند.

 در مرحله 2 ، واکسن به صدها نفر داده می شود تا دانشمندان بتوانند در مورد ایمنی و دوز صحیح آن اطلاعات بیشتری کسب کنند.

 در مرحله 3 ، واکسن برای تأیید ایمنی آن - از جمله عوارض جانبی نادر - به هزاران نفر داده می شود.  این آزمایشات شامل یک گروه کنترل است که به آنها دارونما داده می شود.


کدام کشورها موج دوم ویروس کرونا را می بینند؟

 روند نگرانی را می توان در چندین کشور در خاورمیانه مشاهده کرد ، مهمترین آنها در ایران که موارد جدید در اوایل ماه مه به طور خلاصه به زیر 1000 سقوط کرد اما اکنون بیش از دو برابر شده است.

ایران یکی از اولین کشورهایی بود که شیوع ویروس مهلک را تجربه کرد و در کل نزدیک به 200000 مورد به ثبت رسیده است.

 با نگاهی به میانگین غلتک هفت روزه برای موارد جدید روزانه ، موج دوم ایران تقریباً دقیقاً یک ماه پس از موج اول رخ داد.

 به نظر می رسد سایر کشورهای منطقه موج دوم تدریجی تری را تجربه می کنند ، در حالی که چهره های رسمی اسرائیل نشان می دهد که موارد جدید کرونا ویروس به طور مداوم در سه هفته گذشته رو به افزایش است.

موج دوم اسرائیل تا اوج موج اول فاصله زیادی دارد و این کشور همچنان یکی از کمترین آسیب ها در خاورمیانه است.

در عربستان سعودی ، علیرغم اینکه به نظر می رسد اواخر ماه مه ، پرونده های جدید با رکورد در حال افزایش است.

 ترکیه از نظر کل موارد کرونا ویروسی در خاورمیانه از نظر ایران در رده دوم قرار دارد و همچنین شروع به نشان دادن علائم اولیه موج دوم عفونت می کند.

انگلستان برای مدت کوتاهی دومین کشور آسیب دیده در سطح جهانی بود اما در ماه های مه و ژوئن شاهد سقوط مداوم موارد جدید بوده است.


 هر روز با بیش از 1000 مورد تایید شده جدید ، همچنان در آفات ترین کشور در اروپا قرار دارد.  از همه نگران کننده تر ، کشورهایی هستند که همچنان شاهد افزایش تعداد موارد جدید در هر روز هستند.

 هند از ابتدای ویروس در ماه مارس ، تقریباً هر روز تعداد جدیدی از بیماری Covid-19 رو به افزایش است ، و اکنون بیش از 10،000 مورد در هر روز ثبت شده است. وضعیت مشابهی را می توان در مکزیک مشاهده کرد ، جایی که به نظر می رسد اوج موج اول هنوز نرسیده است. به نظر می رسد شیوع جدید در پکن در حال وقوع است ، اگرچه آمارهای رسمی پایتخت چین حاکی از آن است که هنوز هم نسبتاً اندک است.


به اشتراک بگذارید
aa
Sorry, your browser does not support inline SVG.
جزئیات سفارش
وضعیت سفارش
هزینه نهایی سفارش
محصولات انتخاب شده
توضیحات ثبت شده